پذیرش و زمان پاسخدهی

راهنمای پذیرش:

بخش پذیرش در آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی رازی بوشهر

واحد پذیرش در این آزمایشگاه در طبقه‌ی همکف ساختمان قرار دارد. این واحد یک طبقه‌ی مستقل را به خود اختصاص داده است که این امر سبب شده مراجعین در بدو ورود به آزمایشگاه بدون اتلاف وقت به پرسنل حاضر در واحد پذیرش مراجعه کنند.
قابل به ذکر است که آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی رازی بوشهر از ساعت 6:30 صبح تا 21:00 شب بصورت یکسره آماده خدمت رسانی به شما مراجعین و هم استانی های عزیز می باشد.
از مزایای دیگر این واحد، سالن انتظار آزمایشگاه است که براساس استانداردهای لازم طراحی شده است.


حضور حداکثری پرسنل جهت تسریع خدمات
 
 


سیستم نوبت‌دهی اتوماتیک پذیرش و نمونه گیری

 

 
 

حضور مسئول راهنمای مراجعین در ساعات اوج مراجعه
 
 
 
 

الف) مراجعین روزانه جهت پذیرش نسخه آزمایش خود در واحد پذیرش می‌بایست روال زیر را طی نمایند:

 
۱- ورود به سالن پذیرش و دریافت نوبت روزانه از دستگاه نوبت‌دهی نصب شده در بدو ورود به سالن پذیرش
۲- انتظار جهت فراخوان نوبت توسط کاربران پذیرش
۳- کاربران پذیرش در ۲ جایگاه، ثبت اطلاعات نسخه را انجام می‌دهند و اطلاعات لازم جهت آزمایش را به حضور مراجعین توضیح خواهند داد.
۴- در این مرحله نسخه جهت تسویه حساب مالی از طریق کاربران پذیرش به صندوق‌ها تحویل داده می‌شود؛ لذا مراجعین باید منتظر فراخوان از سوی صندوق مربوطه باشند.
۵- پس از فراخوان و تسویه حساب مالی، قبض آزمایشگاه تحویل فرد داده می‌شود تا به واحد نمونه‌گیری جهت انجام نمونه‌گیری و دریافت ظرف‌های آزمایش مراجعه نمایند.
۶- قبض آزمایشگاه شامل ۲ قسمت می‌باشد؛ قسمتی مربوط به واحد نمونه‌گیری که توسط پرسنل نمونه‌گیر جدا می‌شود و قسمت دوم مربوط به بیمار که نوع آزمایش‌، تاریخ جوابدهی و … در آن درج گردیده است.
(مراجعین گرامی لطفاً قبض مربوطه را جهت دریافت نتایج آزمایش از نمونه‌گیری تحویل بگیرید و در زمان جوابدهی به همراه داشته باشید.)
  • پشت قبض تحویل گرفته شده از واحد پذیرش، اطلاعات اساسی و لازم جهت انجام آزمایش‌های روتین درج شده است مراجعین محترم لطفاً در مدت انتظار تا زمان انجام نمونه‌گیری این اطلاعات را مطالعه نمائید.
  • صرفاً برای آگاهی از قیمت نسخه، مراجعه کننده باید روند پذیرش بالا (تا مورد شماره ۴) را طی نماید.
  • برای آگاهی از شرایط نسخه و ناشتایی و … باید به راهبر آزمایشگاه و یا سوپروایزر وقت که صبح‌ها در آزمایشگاه حضور دارند، مراجعه شود.
  • برای آگاهی از نتیجه‌ی برگه‌ی جوابدهی آزمایش و دریافت هرگونه مشاوره میتوان به سوپروایزر صبح که در  طبقه همکف حضور دارند مراجعه نمود؛در شیفت عصر مسئول فنی جناب دکتر سید سجاد اقبالی در اتاق مربوط به خودشان واقع در طبقه سوم حضور دارند و در صورت نبود ایشان به سوپروایزر شیفت عصر، آقای غیاثی واقع در طبقه چهارم آزمایشگاه مراجعه شود.
(در صورت نیاز به مشاوره یا هرگونه سوالی، می‌توانید به کارشناس و راهبر پذیرش حاضر در سالن مراجعه نمائید.)

راهنمای جوابدهی:

واحد جوابدهی آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی رازی بوشهر در طبقه‌ی همکف واقع شده است. این واحد جهت رفاه حال مراجعین با پرسنل مختص بخش و به صورت تمام وقت در خدمت مراجعین گرامی قرار دارد.
 
 
جهت دریافت جواب به نکات ذیل توجه فرمایید:
زمان جوابدهی از ساعت 16:00 بعداز ظهر تا 20:00 شب میباشد.
دریافت جواب آزمایش تنها با در دست داشتن قبض جوابدهی امکان پذیر است.
جواب آزمایش از تاریخ درج شده در قبض به بعد قابل دریافت است.
تاریخ جوابدهی درج شده در قبض‌ها براساس برنامه‌ی کاری آزمایشگاه و آخرین آزمایش آماده شده در پرونده بیمار می‌باشد؛ در صورتیکه انجام آزمایش‌ها سریع‌تر از زمان درج شده باشد و پرونده بیمار کامل گردد به صورت اتوماتیک از سوی آزمایشگاه برای مراجعین پیامک آماده بودن جواب ارسال می‌گردد.
امکان دریافت نتایج با هماهنگی قبلی از طریق پیک، ایمیل، فکس و پست وجود دارد.
در حالات خاص، امکان دریافت جداگانه نتایج آماده بخشها قبل از موعد (بصورت اورژانسی) با نظر سوپروایزر و مسئول فنی وجود دارد.